Spider-Man

6. července 2008 v 16:18 | Lovely_Luc!nnQa ♥ |  Cinema

Po čtyřiceti letech, které uplynuly od chvíle, kdy se poprvé objevil kreslený seriál o Spider-Manovi, se pavoučí muž stane filmovým hrdinou. Student Peter Parker (Tobey Maguire) se stal už v raném věku sirotkem, proto ho vychovává teta May a strýc Ben. Žije v Queensu životem normálního studenta: pracuje jako fotograf ve školních novinách, touží po krásné Mary Jane Watsonové a tráví spoustu času se svým kamarádem Harry Osbornem. Během jednoho pokusu ve škole ho pokouše geneticky upravený pavouk a Peter brzy zjistí, že má neobvyklou sílu a schopnosti. Nejprve je chce využít k tomu, aby získal peníze, ale tváří v tvář tragédii, která udeří blízko jeho domova, se rozhodne bojovat proti zločinnosti. Vezme si k srdci slova strýčka Bena: "S velkou sílou přichází i velká odpovědnost."
Mezitím se megalomanský obchodník Norman Osborn (Willem Dafoe), Harryho otec, začne také měnit. Jenomže jeho experiment se nepodaří tak, jak chtěl. Jeho inteligence a síla sice také vzroste, ale zároveň zešílí. Stane se z něj Green Goblin, největší Spider-Manův nepřítel, který podrobí Peterovo rozhodnutí bojovat proti kriminalitě a pomáhat nevinným lidem zatěžkávací zkoušce.


.:Info o filmu:.
Rok výroby:
2002
Režie: Sam Raimi
Hrají: Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst, James Franco, Bill Nunn, Bruce Campbell, Octavia Spencer, Macy Gray, Sara Ramirez, Lucy Lawless, Patrick Coleman Duncan, Cliff Robertson, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Joe Manganiello, Gerry Becker, Jack Betts, Stanley Anderson, Ron Perkins, Michael Papajohn, K.K. Dodds, Ted Raimi, Elizabeth Banks, John Paxton, Tim De Zarn, Taylor Gilbert, Randy Savage, Larry Joshua, Timothy Patrick Quill, Lisa Danielle


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti my bločeQ..?

Ano ...
Ujde ...
Ne ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama