10 zajímavostí o snech

31. července 2008 v 17:51 | Lovely_LucinnQa ♥ |  Zajímavosti
Celých 12 % lidí má sny pouze v odstínech šedi.
Nepamatujete si, co se vám v noci zdálo? Věřte, že je to tak lepší.
↓↓↓

1. I slepí lidé mají sny
Lidé, kteří oslepli krátce po narození, vidí ve svých snech těch pár obrazů, které stihli spatřit (pokud měli smůlu na doktora, nezávidíme jim). Lidé, kteří se slepí narodili, nevidí žádné obrazy, ale jejich sny jsou dostatečně pestré a zahrnují v sobě ostatní smysly - zvuky, pachy, dotyky a emoce. Asi jako když v Tesku vypadne elektřina.
2. Devadesát procent snů zapomenete
Během prvních pěti minut po probuzení zapomenete 50 % svých snů, během deseti minut pak 90 %. Berme to jako výhodu, vzpomínku na starého profesora provádějícího vám anální laceraci si jistě nepotřebujeme připomínat…
3. Každý má sny
Kromě extrémních psychoušů sní každý člověk, ovšem je rozdíl mezi sny mužů a žen. Muži sní častěji o jiných mužích, zatímco ženy o obou pohlavích (to tvrdí výzkum, ne my). Ohledně sexuálního vzrušení však reagují muži i ženy fyzicky adekvátně, pouze s tím rozdílem, že žena na letním táboře nevyběhne na ranní rozcvičku s erekcí.
4. Sny vás chrání před psychózou
Při nedávné studii nechali šílení vědci dobrovolníky spát osm hodin, ovšem na počátku každého snu (ten se zjišťuje pozorováním mozkové aktivity) byli násilím vzbuzeni. Všichni pak měli problémy se soustředěním, byli podráždění a měli halucinace ještě další tři dny. Ani se nedivíme, buzení každých deset minut člověku na náladě nepřidá.
5. Sníme jen o těch, které jsme už někdy viděli
Mozek si prostě novou tvář nevymyslí. Každý obličej, který ve snu spatříte, jste někdy museli vidět, přestože jste si to ani neuvědomili. Proč mozek ksicht každého, kolem koho projdete, ukládá do paměti, nevíme. Jedno z nejlogičtějších vysvětlení je, že lidská rasa je pouze jedním velkým databázovým serverem pro ostatní rasy. Ty pak naše vjemy po smrti nahrávají do svých databází a využívají je pro tvorbu vtipných narozeninových přání.
6. Někteří lidé sní černobíle
Celých 12 % všech lidí má sny pouze v odstínech šedi. Proč? Nevíme, nejspíše genetický vliv generací rodičů sledujících Aktuality na televizoru Rubín.
7. Sny nejsou o tom, o čem jsou
Sny k nám rozmlouvají v symbolickém jazyce. Tomu opravdu rozuměl pouze Sigmund Freud, který byl však zároveň těžký sexuální maniak a své poznatky překrucoval ke svedení své matky. Pokud tedy ve snu potíráte mrkev vazelínou, nemusíte mít obavy. Možná pouze váš blízký příbuzný zemře a vy budete dědit. V tom horším případě vás čeká kastrace.
8. Odnaučení kuřáci mají živější sny
Je to jeden z příznaků tabákové absence. I ten tedy časem opadne, sny znovu dostanou fádní barvy spektra a vám nezbude nic jiného než začít opět kouřit.
9. Podněty zvenčí zasahují do snů
Tento poznatek pro vás není nejspíš ničím novým. Zazvoní budík, vy jej ve snu slyšíte jako alarm sirény, navlečete si leopardí hasičský skafandr a běžíte vysvobodit zájezd švédských zdravotních sester, který se nerušeně opaluje na pláži a děsně se nudí.
10. Když spíte, jste paralyzováni
Ač to zní neuvěřitelně, je to tak. A buďte rádi. Během spánku mozek vysílá do míchy signály "nehýbej se", takže pokud se vám zdá, jak si depilujete nohy, šviháte přítelkyni bonsají a zpíváte u toho hymnu, je to jen sen. (Doporučujeme vyzkoušet.)
Zajímavost: Když chrápete, nezdají se vám sny.

ZdrojíQ:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pusu..?

MlasQ :*

Komentáře

1 Elimoun Elimoun | Web | 31. července 2008 v 18:33 | Reagovat

diky

2 Danza ... ♥tvoje SB♥ ...Muck :-* Danza ... ♥tvoje SB♥ ...Muck :-* | Web | 31. července 2008 v 18:42 | Reagovat

Husté xD

3 SluníčQo.BejušQa SluníčQo.BejušQa | Web | 31. července 2008 v 19:07 | Reagovat

1. I slepí lidé mají sny >> To je prostě mazec...:D

4 °°°Petru$/-/°°° → esbé, které te má táááákle moc rádo °°°Petru$/-/°°° → esbé, které te má táááákle moc rádo | Web | 31. července 2008 v 19:32 | Reagovat

tak to je zajmavý...

5 °° LilushQa °°...tvoe lowující SBškoo ♥♥♥ °° LilushQa °°...tvoe lowující SBškoo ♥♥♥ | Web | 31. července 2008 v 22:55 | Reagovat

to mám taky na blogu...x)...zajímavý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama